Liczniki

  Korekta elektronicznych liczników samochodowych
  Nastawienie parametrów licznika odbywa się poprzez wymianę danych związanych z przebiegiem i przesłanie ich za pomocą odpowiedniego programu do głównego komputera znajdującego się w bezpośrednim połączeniu z licznikiem.

  Duża część korekt wykonywana jest przez gniazdo diagnostyczne, lub przez wtyczkę bezpośredniego połączenia z licznikiem.

  Ustawiamy stan km w większości samochodów robiąc to zgodnie z prawem na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu o rzeczywistym przebiegu.
  Jest to niezbędny zabieg przy wymianie uszkodzonego licznika na inny , przy uszkodzeniu zawartości pamięci.

  Najczęstszą usterką licznika jest zanik danych zapisanych w pamięci EEPROM, w tej pamięci oprócz stanu kilometrów zapisane są również inne dane, w zależności od typu pojazdu mogą to być informacje o konfiguracji samochodu, a nawet dane dotyczące nr nadwozia itp., niektóre modele mają w licznik wbudowane dodatkowe funkcje np. immobilizer którego dane również zapisane są w pamięci EEPROM

  Uwaga!

  Wszelkie zmiany wskazań liczników elektronicznych wykonywane są tylko i wyłącznie na zlecenie i odpowiedzialność właściciela pojazdu. Właściciel pojazdu zobowiązany jest do poinformowanie nowego nabywcy pojazdu o dokonanej zmianie w pamięci samochodu. Zmiana przebiegu pojazdu mająca na celu osiągnięcie korzyści materialnych jest przestępstwem i może być ścigana.